Obsah: Lovec krokodýlů

Muž, který změnil světSteve Irwin patřil nepochybně k nejpopulárnějším a současně nejkontroverznějším osobnostem poslední doby. Názory na něj se různí, sahají od nekritického obdivu a zbožňování až po tvrdou kritiku a odmítání jeho představy o ochraně přírody. Svými dokumenty a ochranářskými aktivitami si získal obrovské množství příznivců, ale některými excentrickými výkony také značné množství odpůrců. Jeho pozoruhodné kousky, které předváděl s krokodýly a jedovatými hady, mu zase na druhou stranu přinesly ohromnou popularitu u velkých i malých diváků na celém světě, především však ve Spojených státech. Po řadě úspěšných dokumentů se objevil po boku Eddieho Murphyho ve filmu Dr. Dolittle 2 a pak i ve vlastním filmu Lovec krokodýlů. Není proto divu, že jeho smrt vyvolala velký ohlas, tím spíše, že zemřel dosti neobvykle. Bodl ho rejnok, tvor, který nebývá považován za nijak agresivního.
Zdroj: Anotace z knihy Lovec krokodýlů
Dnes je 18.04.2024