Obsah: Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna

Životní příběh Majády Askarí, irácké ženy, jež byla vězněna a mučena -režimem Saddáma Husajna, je strhujícím svědectvím o krutosti a nelidskosti svrženého diktátora a jeho přisluhovačů. Ale nejen tím. Zkušená publicistka a odbornice na Střední východ Jean Sassonová na osudech Majády - příslušnice jedné z nejváženějších rodin arabského světa, která zažila výsluní přízně mocných i pád do totalitních mučíren - ukazuje mnohem více. V osobních vzpomínkách, k nimž se vězněná žena v bagdádské cele utíká, se odvíjí osobitě podaná historie Iráku včetně důvěrných informací ze soukromí Saddáma Husajna a jeho rodiny. Čtenář se seznamuje s členy Saddámovy rodiny, jež Majáda osobně znala, i se vztahy, které panovaly mezi nejmocnějšími osobami diktátorského režimu. Vzniká tak nový a pro současnost velmi důležitý pohled na to, co předcházelo současným událostem v Iráku, nový - ideologií a propagandou nezatížený - obraz svědčící o hrdosti iráckého lidu i útrapách, jimiž v posledních desetiletích musel projít. Hlavním poselstvím knihy Majáda, dcera Iráku však zůstává svědectví o lidství a solidaritě nevinných vězeňkyň, s nimiž se Majáda setkává, i o jejím nezlomném charakteru, který jí nakonec pomohl přežít.
Zdroj: Anotace z knihy Majáda, dcera Iráku - Život jedné ženy za vlády Saddáma Husajna
Dnes je 19.04.2024
Před 192 lety se narodil(a) Echegaray José