Obsah: Marián Varga - O cestách, které nevedou do Říma

Autor Peter Uličný v předmluvě ke knize o Mariánu Vargovi napsal: „Uspořádat tuto živou mozaiku do zvěčněného, ergo písemného útvaru mi někdy připadalo jako připichovat pestrobarevné motýly pod kouřové sklo. Podnětem k zaznamenáni Mariánova vyprávění byla nejen "pestrost" jeho života, ale i schopnost zpovídaného mluvit o něm tak, aby se ono zažité mohlo stát zážitkem i pro jiného. Ze všech možných přístupů k výstavbě této knihy - a nabízelo se jich hned několik - se mi nakonec jako nejpřitažlivější zdál právě "životopisný". Ačkoli netajím, že spíš než přesná fakta a data mě častěji zajímaly pocity a myšlenkové pochody. A před Mariánovým povoláním hudebníka jsem občas dával přednost jeho povolání člověka. Když už jsme u těch povolání... Doufám, že nebudou zklamaní ani ti, které zajímá hlavně "hudební stránka" Mariánova přemýšlení a cítění. Tady jsem dal prostor povolanějšímu, Vladimíru Godárovi, kterého s Mariánem pojí nejen dlouholeté přátelství, ale i hudební povolání a společná "terminologie", zkrátka onen pověstný jazyk jednoho kmene“. Velká kniha fotografií, rozhovorů a foto–diskografie legendární postavy slovenské a československé hudby.
Zdroj: Anotace z knihy Marián Varga - O cestách, které nevedou do Říma
Dnes je 19.04.2024