Obsah: Masarykův vyzvědač

Poprvé monograficky zpracovaný příběh Emanuela Vosky, který patří k nejvýraznějším postavám nejen československé, ale i světové špionáže. Emanuel Voska měl po své zpravodajské linii podíl na vzniku Československa. V období první světové války řídil tajnou kurýrní službu mezi zahraničním a domácím odbojem. Rovněž za druhé světové války působil jako agent ve službách Spojených států v Turecku, kde odhaloval německé špiony. Vzhledem k významu Emanuela Vosky pro dějiny československé špionáže je tato kniha zároveň historií zpravodajských operací ve prospěch demokratického Československa a Spojených států. Že tento Masarykův vyzvědač přesáhl význam československých (českých) dějin, dokládá mimo jiné skutečnost, že působil jako poradce Spojených států při jednání o poválečném uspořádání ve Versailles.
Zdroj: Anotace z knihy Masarykův vyzvědač
Dnes je 28.03.2024