Obsah: Král Škorpion

Král škorpion   / [Naps. ] Max Allan Collins na motivy scénáře S. Sommerse, W. Osborna a D. Haytera  ; z angl. orig. přel. Martin König; námět Jonathan Hales, Stephen Sommers      1. vyd. v čes. jaz    . - Praha: BB art, 2002  . - 171 s. ; 21 cm  . - Orig. : The scorpion king      ISBN 80-7257-806-5  : Kč∼159, 00

Fantasy román podle filmového scénáře vychází z tradice o hrdinských dobrodružstvích postav, jako byl Conan a Tarzan. Nyní je to bojovník Mathayus.
Vládce Memnon rozšiřuje svou vládu v pouštích Středního východu. Protože má čaroděje, předvídajícího výsledek každé bitvy, jeho armáda vždy vítězí. Memnon se snaží naplnit věštbu - stát se Králem legend, bohy milovaným panovníkem. Jenomže bozi si vyvolili někoho jiného. Jmenuje se Mathayus, bojovník, který povzbudí zbytky pouštních kmenů, aby se proti Memonově tyranii sjednotili. Nastoupí na trůn, který si sám zvolil.
Upravil: ota61, janajau
Zdroj: www.mlp.cz