Obsah: Rošády

Rošáda je termín ze šachové hry označující náročný tah figurkou krále. Jednu rošádu za druhou páchá v tomto příběhu plném napětí a komiky mladý muž Art Dodge, aby ukojil svou touhu po dobrodružství a dostal se k penězům. Zamiluje se do dvou bohatých dědiček, Liz a Betty, jež jsou identická dvojčata. Rozhodne se, že manželství pouze s jednou z nich mu nestačí, a vymyslí si pro tento účel dvojče, fiktivního bratra Barta. Stane se mužem dvou existencí a dvou tváří, pro něhož nic není nemožné, ovšem v riskantní hře mu překáží všetečný právník...

Tuto kriminální komedii úspěšně zfilmoval španělský režisér Fernando Trueba a do hlavních rolí obsadil Antonia Banderase a Melanii Griffithovou, film se u nás promítal pod názvem Jedna navíc.
Zdroj: Anotace z knihy Rošády
Dnes je 19.04.2024