Obsah: Povolání: žena

Kniha Povolání: žena obsahuje dva humoristické tituly známé americké fejetonistky Ermy Bombeckové: Jen počkej, až budeš mít vlastní děti a Mateřství, druhá nejstarší profese. První z nich zachycuje drobné, všední trampoty z rodinného života, při jejichž četbě zjistíte, že běžné trable s dospívajícími dětmi skutečně nemají hranic. V druhé knížce, která poprvé vyšla v roce 1983, Erma Bombecková zobrazuje řadu nejrůznějších ženských osudů - každý tak jiný, a přece tak stejný. Určitě se v některé z "nehrdinských hrdinek" poznáte i vy sama. Obě části knihy Povolání: žena spojuje sarkastický tón a ironický nadhled, jimiž se americké autorce daří v čtenářích vzbudit konejšivý pocit, že nejsou ve svém "utrpení" sami, a zároveň je i pobavit.
Jen počkej, až budeš mít vlastní děti / Just wait till you have children of your own!
Mateřství, druhá nejstarší profese / Motherhood, the second oldest profession
Zdroj: Anotace z knihy Povolání: žena