Obsah: Jansonův rozsudek

Bývalý tajný agent Paul Janson vede poklidný život a za nic na světě by se nevrátil ke své minulé profesi, k níž patřila i spousta krve. Situaci však změnil únos miliardáře a mírotvorce Petera Novaka – muže, který Jansonovi kdysi zachránil život. Teroristé v čele se záhadným Kalifem nechtějí vyjednávat o diplomatově vydání, vězní ho v téměř nedobytné pevnosti a plánují jeho brutální popravu. Janson vyhoví zoufalé žádosti Novakových lidí, narychlo sestaví tým z někdejších kolegů a snaží se svého přítele zachránit. Jenže operace zkrachuje a z Jansona se stává štvanec na útěku. Z nejvyšších míst přijde rozkaz k jeho likvidaci a vzápětí je na něj nasazena mladá agentka Kincaidová, která ho má dokonale přečteného a dokáže odhadnout každý jeho krok. Jansonovou jedinou nadějí je odhalit, co za tím vším vězí – odkrýt zdrcující pravdu, jejíž dopad by mohl vyvolat války, otřást současným uspořádáním světa a pořádně trhnout kolem dějin.
Zdroj: Anotace z knihy Jansonův rozsudek
Dnes je 20.04.2024