Obsah: Prokletí slavných

Prokletí slavných. Jak vypadá, jak chutná, jak bolí? Bývá tomu skutečně tak, že co je pro jednoho prokletí, přináší druhému vysvobození? Autor se proto znovu vydal na cestu za spisovateli, s nimiž jsem se kdy setkal a kteří ovlivnili jeho život. Jakou podobu mělo jejich prokletí? František Cinger objevil po více než osmdesát let veřejnosti neznámého biologického otce Bohumila Hrabala, díky němuž spisovatel získal život i křestní jméno. Zajímal se, jestli Joseph Heller znal před napsáním románu Hlava XXII Haškova Švejka. Kdo a proč kritizoval Artura Haileyho a Evana Huntera neboli Ed McBaina? Všech tří osobností světové literatury se ptal na autorskou zkušenost. Chtěl také odhalit, co spojuje tvůrce Hříšných lidí města pražského Jiřího Marka a pohádkáře Františka Nepila. V knize se také pokusil vystihnout literární portréty Williama Saroyana, Ladislava Fukse nebo Viléma Závady a jeho přátel i vzorů, Jiřího Wolkera, Konstantina Biebla, viděných očima Zdeňka Kalisty či Bedřicha Fučíka. Nezapomenutelná setkání prožil s písničkářem a romanopiscem Bulatem Okudžavou nebo klasikem české sci-fi Josefem Nesvadbou.
Zdroj: Anotace z knihy Prokletí slavných
Dnes je 20.04.2024