Obsah: Sex and the city

Kdo z nás by alespoň jednou nechtěl nahlédnout do světa bohatých a slavných, podívat se do jejich přepychových bungalovů a jen si to přiznejme! - jedním okem nakouknout do ložnice. Copak se tam asi tak odehrává? Divoké, bujné milování jako z erotického časopisu, anebo snad stejná manželská nuda jako kdekoli jinde? Candace Bushnellová pro nás tu pomyslnou špehýrku otevírá a pohled na milostná kolbiště svých bližních ještě svým zábavným a ironickým způsobem komentuje. Se svým příznačným humorem nám představí "mladé a krásné" lidi, kteří táhnou z večírků do barů a klubů, v létě jezdí do přepychových přímořských letovisek a v zimě na lyže. Carrie, prototyp ztrápené mladé spisovatelky, hledá lásku výhradně na nesprávných místech, a ne vždy vychází všechno podle jejích představ. Její přítelkyně Samantha, Miranda a Charlotte jsou také nadšenými lovkyněmi mužů a vždy jsou ochotny posloužit velice konkrétními radami. Fotogenické krasavice se slepičími mozečky balí kdekoho, neurotické maminy se vychloubají svými otřesnými dětmi a příkladnými manžílky, a všechny dohromady zajímá jen jedno jediné - sex. Rozvíjí se pestrá mozaika výstředních postava postaviček, mezi nimiž nechybí ani Sally Tisdaleová, autorka skandální knihy povídej mi prasečinky (Columbus, 1996). V přepychové restauraci se setkáme se slavným režisérem Francisem Fordem Coppolou a mihne se tam i zakladatel MTV Bob Pittman, jehož manželka, horolezkyně Sandy, je pro změnu hrdinkou hned dvou knih, bestsellerů Peklo blízko nebe (Columbus, 1999) a Výstup na Everest (Columbus, 2000).
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 20.04.2024