Obsah: Na Límečku

Maloměstský román s kriminální zápletkou je situovaný do svérázné čtvrti malého města v blízkosti Krušných hor, jejíž obyvatelé čelí náporu nebývale tuhé zimy, v níž ve stejný den zmizely dvě mladé dívky.
Rámec odlehlé čtvrti, kde na malém prostoru spolu dlouhá léta žijí stále stejné rodiny, dává autorce možnost dotknout se řady odlišných osudů a životů a popsat několik svérázných charakterů. Očima stárnoucího dělníka, který každodenně sleduje z okna své sousedy, se čtenář seznamuje s místními usedlíky, především se starým nemocným učitelem, kultivovaným vdovcem, kterému samota přivodila psychické problémy a kterému sousedé v době tuzexových poukázek lehce závidí finanční zajištění. Když jednoho dne zmizí dvě děvčata a později jsou nalezena zavražděná, celá malá komunita by s povděkem přivítala, kdyby byl vrahem právě starý profesor, jehož nemoc by byla vysvětlením. Skutečné motivy i skuteční pachatelé ale zůstávají dlouho neznámí a jejich odhalení sice nezmírní bolest pozůstalých, přinese však úlevu a po čase vrátí život do starých poklidných kolejí.
Upravil: ota61, janajau
Zdroj: www.mlp.cz