Obsah: Navzdory nenávisti a mstě

Navzdory nenávisti a mstě : z politických procesů 1952 až 1953
Kniha se zabývá politickými procesy z počátku padesátých let s katolickými intelektuály a agrárníky, kteří byli obviněni z protistátního spiknutí. Jednalo se o lidi nekomunistického přesvědčení, širokého spektra politických názorů z řad představitelů nepovolených stran, skupiny katolických básníků a ruralistických spisovatelů, ale i agrárníků, sedláků a živnostníků, i lidí jiných profesí. Komunistům nahrávala neschopnost těchto skupin nalézt konsensus ke společnému postupu. Byli odsouzeni všichni, kterým se dostalo označení "přisluhovači Zelené internacionály" (cca 200 lidí). Komunistická justice je zbavila svobody na řadu let, ale oni ve svém protikomunistickém přesvědčení vytrvali. Pramenným podkladem pro knihu byly vyšetřovací spisy, agenturní zprávy, spisy GP, soudů, rehabilitační spisy a pozůstalosti odsouzených.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 28.03.2024