Obsah: Agent Mossadu

Tajný agent Mossadu Gabriel Allon úspěšně dokončil misi a vrací se do Benátek k prácí uměleckého restauratéra. Poklidný život, na nějž se tolik těšil, však přeruší brutální bombový útok na izraelské velvyslanectví v Římě. Výbuch rozmetá nejen samotnou budovu, ale také Allonovu krycí legendu: teroristé získají dokumenty, které detailně popisují jeho zpravodajskou kariéru. Allon je spěšně povolán do centrály Mossadu, kterou kdysi opustil, a pod dohled nenáviděných byrokratů, od nichž dostává za úkol nalézt strůjce římského atentátu. Navzdory své inteligenci, zkušenostem a schopnostem se stává pouhým pěšákem v rukou zaměstnavatelů - a úhlavním nepřítelem vůdce palestinských teroristů. Pátrání připomíná chůzi po teritoriu nasáklém krví, nenávistí a touhou po pomstě. Stopa se křižuje, vrací a zamotává, až si Allon nakonec není jistý, kdo koho pronásleduje. Když dojde k závěrečnému souboji s časem, není to pouze Gabriel, komu hrozí smrt. Jeho osobní život je totiž neodmyslitelně propojen s osudy protivníka...
Zdroj: Anotace z knihy Agent Mossadu
Dnes je 19.04.2024
Den 15. výročí úmrtí Ballard J. G.