Obsah: Oběť: Nový pohled na smrt Marilyn Monroe

Koronerova zpráva konstatovala, že příčinou smrti Marilyn Monroe bylo silné předávkování pilulkami Nembutalu. Ale co s rozpory mezi oficiální zprávou a výpověďmi očitých svědků a vzpomínkami lidí, kteří byli na místě její smrti - přátel, její hospodyně, policistů, lékařů? A co se soudním důkazem o době její smrti, který, jak se zdá, se mezitím ztratil, a tím, jak ji stanovila koronerova zpráva? Po prostudování tisíců dokumentů, z nichž některé nebyly nikdy publikované, Matthew Smith přesvědčivě obhajuje novou, překvapivou verzi událostí. Jeho argumentace je založena nejen na těchto dokumentech a na celém soudním řízení, ale také na tajných, důvěrných páscích, které Marilyn natočila pro svého psychiatra ve dnech před svou smrtí, páscích, které představují ženu zodpovědnou za svůj život a osud, ženu očekávající rušnou, jasnou budoucnost. Tady, ve vlastních slovech přepsaných z pásků, jsou nejsoukromější a nejtajnější myšlenky Marilyn Monroe. Čtyřicet let po své smrti zůstává Marilyn ikonou a záhadou. Nové pátrání Matthewa Smitha kolem její smrti povede k novému chápání toho, co se skutečně stalo oné srpnové noci roku 1962 a během týdnů předtím.
Zdroj: Anotace z knihy Oběť: Nový pohled na smrt Marilyn Monroe
Dnes je 19.04.2024