Obsah: Obyčejný Stalin

Nejnovější monografie amerického autora nabízí pohled na muže, který je považován za démona zla a jednoho z největšíCh zločinců historie z dosud nepublikovaných úhlů. Obyčejný Stalin prezentuje vládce sovětské říše jako člověka, který nebyl jen primitivním a účelovým usurpátorem, ale i mimořádně schopným a charismatickým, ale o to bezohlednějším realizátorem svých mocenských cílů. Prameny z dosud nezveřejněných sovětských, německých, ale i anglosaských archivů nabízejí nové pohledy na Stalina jako na člověka, který dokázal být nejen absolutním despotou, ale i vnímavým společníkem, milujícím otcem a mužem, který převyšoval své okolí nejen neobyčejnou vůlí, ale i inteligencí. Kniha polemizuje s mnoha dosud vydanými monografiemi, které osobnost Stalina a jeho činy velmi často zjednodušují. Tato monografie je z historického hlediska unikátní i v tom, že na autentických faktech dokládá Stalinovo odhodlání vojensky si podmanit celou Evropu, a tím také reálnou hrozbu třetí světové války, které pravděpodobně zabránila v roce 1952 Stalinova nemoc a o rok později i jeho smrt.
Zdroj: Anotace z knihy Obyčejný Stalin
Dnes je 28.03.2024