Obsah: Mrtvé duše

Desátá kniha série Inspektor Rebus
Mrtvé duše jistě znáte jako Gogolovo dílo nebo snad také z desky rockové skupiny Joy Division, i zde je však na místě: je to román o lidech, kteří, jak se zdá, duši ztratili, a pátrá se v něm po důvodech, proč k tomu došlo. S „mrtvými dušemi“ a se totiž John Rebus setkává na každém kroku: když se snaží odhalit, proč kolega spáchal sebevraždu, když sleduje sériového vraha propuštěného z věznice ve Spojených státech anebo pedofila, který se marně snaží znovu zapojit do společnosti. Při pátrání po synovi dávné přítelkyně se mu znovu vracejí bolestné vzpomínky z doby těsně před tím, než vstoupil do armády…V Rankinových románech se tradičně proplétají tři nebo čtyři dějové linie, a ani tento není výjimkou. Příběh ze současného Skotska s bohatě prokreslenými postavami, plný zvratů, napětí i humoru, který si žádný z příznivců Johna Rebuse nemůže nechat ujít.
Zdroj: Anotace z knihy Mrtvé duše
Dnes je 20.04.2024