Obsah: Písničkář Karel Hašler

Vzpomínky na písničkáře, kabaretiéra a filmového herce, umučeného v koncentračním táboře v Mauthausenu Jde o knihu z pera umělcova dlouholetého přítele. Je rozdělena do dvou částí; v prvé využívá autor plně údajů, vypravování a poznámek K. Hašlera, ve druhé vydává autentické osobní svědectví o životě a osudech milovaného přítele. Vzácná dokumentární kniha, postihující ve svém pozadí historii ND v době Kvapilově, historii naší populární hudby, našeho kabaretu a filmu. Na herce Hašlera se zapomnělo nezaslouženě příliš záhy. Zato písničkář Hašler se zapsal nesmazatelně do srdce lidu. Bylo by škoda, kdyby upadlo v zapomenutí, jak strastnou cestou k tomu dospěl. To autora přimělo vylíčit román jeho života.
Zdroj: Anotace z knihy Písničkář Karel Hašler
Dnes je 24.04.2024