Obsah: Zatmění

Píše se rok 1952. Světem zmítá studená válka a Londýn úpí pod příkrovem zhoubné mlhy. Jednou z jejích mnoha obětí je zřejmě i utopenec, jehož tělo bylo nalezeno ve stojatých vodách říčky v Hyde Parku. Brzy vyjde najevo, že oním nešťastníkem byl mladý biochemik, jenž se jen několik hodin před smrtí chlubil, že učinil vědecký průlom, který by mohl změnit svět.
O výsledek biochemikova výzkumu projeví zájem CIA, KGB i MI5 a nastalý bezohledný boj proniká až do nejvyšších pater již tak rozjitřeného politického dění. To není vskutku snadná pozice pro Herberta Smithe, detektiva Scotland Yardu s minulostí špiona, který byl pověřen vyšetřením výbušného případu. Jak Smith pozvolna zjišťuje, kudy a kam vedly poslední vědcovy kroky, je si stále jistější, že do celé záležitosti jsou zainteresovány nejen tajné služby, ale že stopy vedou až do časů Třetí říše...
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 29.03.2024