Obsah: Moskevská pravidla

Osmá kniha série Gabriel Allon.

Násilná smrt ruského novináře zavedla bývalého špiona Gabriela Allona do Moskvy. Už to ovšem není ponurá Moskva jako za sovětských časů, nýbrž metropole koupající se v ropném bohatství, po jejíž bulvárech neslyšně kloužou neprůstřelné limuzíny. Žije zde ovšem i skupinka nových stalinistů, kteří z touhy po starých dobrých časech nešetří námahou ani prostředky na zničení odvěkého nepřítele, Spojených států. Jedním z těchto mužů je Ivan Charkov, bývalý agent KGB, který na troskách komunistického státu vystavěl celosvětové investiční impérium. Pod rouškou počestného obchodu se ovšem skrývá lukrativní a veskrze nebezpečný byznys. Charkov obchoduje se zbraněmi – a nyní se chystá prodat ty nejúčinnější přímo al- kajdě. Allon pochopí, že pokud se mu nepodaří včas vypátrat místo a čas předávky zboží, ohrozí svět teroristický útok nevídaných rozměrů. Hrozba je děsivá, čas ubíhá neskutečně rychle a navíc se zde hraje podle Allonovi neznámých „moskevských pravidel“...
Zdroj: Anotace z knihy Moskevská pravidla
Dnes je 28.03.2024