Obsah: Kmotr se vrací

Roky, které se na stránky největší kriminální ságy všech dob nedostalyPřed více než 35 lety vyšel velký americký příběh Maria Puza Kmotr, který zanechal v populární kultuře nesmazatelnou stopu. Uznávaný romanopisec Mark Winegardner nyní knihou Kmotr se vrací vyprávění doplňuje: líčí roky, které nebyly zachyceny ani v Puzově bestselleru, ani v klasických filmech F. F. Coppoly... Píše se rok 1955. Michael Corleone vybojoval krvavé vítězství ve válce mezi newyorskými zločineckými rodinami a nyní chce nabytou moc upevnit, zachránit své manželství a přesunout podnikatelské aktivity rodiny do zákonných mezí. Musí se proto utkat se svým úhlavním protivníkem Nickem Geracim, bývalým boxerem, který si co do úskočnosti s Michaelem nijak nezadá. Jejich soukromá studená válka potrvá po léta 1955-62 a ovlivní životy bossů amerického zločineckého podsvětí i jejich blízkých.
Zdroj: Anotace z knihy Kmotr se vrací
Dnes je 29.03.2024