Obsah: Zpěv v ráhnoví

Spisovatelka Ngaio Marshová (1895-1982) sice strávila podstatnou část života na rodném Novém Zélandu (její dědeček patřil k prvním kolonistům v této zemi), svou tvorbou se však jasně přihlásila k tradici klasických britských detektivek. Přestože se původně chtěla stát malířkou a přestože se rovněž intenzivně zabývala divadlem (odtud také čerpala náměty na některé ze svých příběhů), psala bezmála padesát let a za tu dobu vydala na čtyři desítky titulů. Debutovala roku 1934 detektivkou A ležel tam mrtvý muž, v níž se představil inspektor Alleyn, kriminalista ze Scotland Yardu, jemuž napříště věnovala většinu svých knih. Tento oblíbený hrdina vystupuje i v románu Zpěv v ráhnoví (1958) - jeho úkolem je vypátrat škrtiče, který své ženské oběti zasypává květinami. Stopy Alleyna zavedou na loď vezoucí devět pasažérů rozdílných osudů i povah ze zamlženého Londýna do jižní Afriky.
V Londýně řádí tzv. květinový vrah, který své ženské oběti zasypává květinami a po činu si zpívá. Poslední vražda se odehraje v přístavu, těsně před odplutím lodi do Afriky. Inspektor Alleyen se domnívá, že vrah je na palubě a proto se také nechá inkognito nalodit, aby mohl pokračovat v pátrání.
Vytvořil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Zpěv v ráhnoví