Obsah: Milovaná

Sugestivní a poněkud tajuplný tragický příběh afroamerické autorky je inspirovaný skutečnou událostí z 19. století, kdy černošská otrokyně volila raději pro své děti smrt, než by je nechala živořit jako otroky. Hrdinka, černošská matka, která uprchla od svého pána, se pokusila při dopadení své děti zabít, aby zabránila jejich životu v porobě. Autorka se v baladickém vyprávění pokusila s hrdinkou zcela ztotožnit a velice působivě líčí především její život, pocity a výčitky svědomí po návratu z vězení, kdy se u ní v domě náhle objeví neznámá dívka, v níž nešťastná matka vidí zhmotnělou duši zavražděné dcerky. Psychologicky propracovaný a dějově komplikovaný román vyžaduje soustředění, jeho jazyk je plný metafor a symbolů, které podtrhují důraz autorčina sdělení o výsostném právu každého člověka na svobodu a výzvu k lidskosti a toleranci.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize