Goodkind Terry - Životopis

nar. 1948  je americký spisovatel, autor epické fantasy série Meč Pravdy (The Sword of Truth).
Narodil se a vyrostl v Omaze, ve státě Nebraska, USA.
Terry Goodkind, narozený v Omaze, Nebraska, USA, je současný americký spisovatel, autor fantasy série Meč Pravdy (The Sword of Truth), bestselleru publikovaného v Tor Books od roku 1994. Dosud se prodalo se přes 10 miliónů výtisků a kniha byla přeložena do 20 různých jazyků. Americký časopis Publishers Weekly nedávno informoval, že Terryho knížky celosvětově překonaly hranici prodeje 25 milionů knih.
Terry poměrně záhy zjistil, že trpí dyslexií, kvůli které byl na střední škole velmi frustrován. Předčasně ukončil školu a pracoval jako tesař, houslař, restauroval starožitnosti a exotické artefakty. Dříve než začala jeho kariéra spisovatele, byl hodně známý pro své malby s tématem námořnictva a divoké přírody. V roce 1993 během stavby svého domu na zalesněném ostrově Mount Desert na pobřeží Maine začal psát svůj první román „První čarodějovo pravidlo“ a jeho spisovatelská kariéra odstartovala jeho prvním vydáním v následujícím roce 1994, kdy se prodalo 60. 000 výtisků, což bylo o mnoho více, než je při debutu běžné. Následně si pořídil druhý dům na jihozápadě v pouštní krajině, kde nyní tráví většinu času.
Terry Goodkind publikoval v Americe celkem 10 dalších dílů, v Čechách byly rozděleny na 20 dílů a jeden další román. Terry byl hodně ovlivněn knihami od Ayn Rand.
Vytvořil: janajau
Zdroj: wikipedie

'Životopis autora Goodkind Terry'
Dnes je 22.09.2020
Před 63 lety se narodil(a) Cave Nick
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno