Před 76 lety se narodil(a) Morrison James Douglas
Hledej

Životopis : Carey Jacqueline

Jacqueline Ann Carey
Americká autorka fantasy Jacqueline (Ann) Careyová se narodila 9. 10. 1964 v Highland Park, stát Illinois. V roce 1986 dokončila studia psychologie a anglické literatury, poté krátce pracovala v londýnském knihkupectví, cestovala po Skandinávii i po zbytku Evropy a přitom přemýšlela, jakému oboru se bude v budoucnu věnovat. Po návratu do USA se začala věnovat psaní, zatímco si našla zaměstnání na místní vysoké škole. Po publikování několika povídek a esejů následoval profesionální debut s teoretickou studií andělů - Angels: Celestial Spirits in Legend & Art (1997). Kratší práce publikuje dnes pouze sporadicky. Žije poblíž Saugatucku ve státě Michigan se svou dlouholetou partnerkou Julií Abelovou. Nedávno opustila vysokoškolské zaměstnání (pracovala jako vedoucí uměleckého střediska) a začala se zcela věnovat psaní.
     Značnou pozornost čtenářů i kritiky vzbudila ambiciózním románovým debutem, jenž se stal základem trilogie Kushiel: Kushiel's Dart (2001), Kushiel's Chosen (2002) a Kushiel's Avatar (2003). Jde o působivý příběh dívky, která byla již jako dítě prodána do nevolnictví a ve službách tajemného šlechtice se naučí historii, teologii, politice, cizím jazykům a umění poskytovat rozkoš, mimo to však i umění pozorovat, zapamatovat si a analyzovat. Díky tomu se z ní stane nádherná kurtizána a neméně talentovaná špiónka. Historicky laděný epos plný vzrušujících a poutavých detailů přinesl radost snad každému oddanému čtenáři fantasy žánru. Následovala dvoudílná epická fantasy Sundering: Banewreaker (2004) a Godslayer (2005), v níž se jeden ze sedmi bohů brání vyplnění proroctví, jež by mělo vést k jeho smrti a tím i k ukončení dlouhotrvající vzpoury proti ostatním členům panteonu. Jak už to bývá, spory mezi božstvy jsou vedeny prostřednictvím „obyčejných" smrtelníků, kteří se tak stávají pouhými šachovými figurkami v bitvě nesmrtelným mocností. Do světa úvodní série se vrátila ve volně navazující trilogii Kushiel's Legacy, z níž dosud vyšly pouze první dva svazky Kushiel's Scion (2006) a Kushiel's Justice (2007).
     Jacqueline Careyová dnes patří mezi nejzajímavější autorky fantasy žánru a vzhledem k tomu, že je stále ještě na samém začátku spisovatelské kariéry, bude jistě zajímavé, čím vším nás v budoucnu překvapí.
Vytvořil: janajau
Zdroj: legie.info + daemon.cz

'Životopis autora Carey Jacqueline'

Dnes je 08.12.2019
Den 21. výročí úmrtí Hodáčová LillyCopyright © Knihovnicka.net | Created by puktom
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno
Kniha návštěv | Antikvariát | Všeobecné podmínky užívání a ochrana osobních údajů
Mapa stránek | Podpořte nás | Partneři | Odkazy | Publikování | RSS 2.0 | Nápověda | Kontakt