Chbosky Stephen - Životopis

Stephen Chbosky je americký spisovatel, scénárista a filmový režisér nejvíce známý svou novelou The Perks of Being a Wallflower (1999).

Chbosky se narodil v Pitsburgu ve státě Pensylvánie. Jako teenager byl velmi ovlivněn knihou Kdo chytá v žitě (J. D. Salinger) a knihami F. S. Fitzgeralda a Tennessee Williamse. Maturoval na Upper St. Clair High School, kde se seznámil se scénáristou filmu Rebel bez příčiny, který se stal jeho přítelem a mentorem a který velmi ovlivnil jeho budoucí kariéru. V roce 1992 dokončil studium na University of Southern California, obor scénáristika. V 90. letech se věnoval herectví a scénáristice.

V roce 1999 byla vydána jeho první kniha - The Perks of Being a Wallflower, která se rok na to stala bestsellerem a okamžitě si ji oblíbilo mnoho amerických teenagerů.

Chbosky se poté věnoval hlavně práci ve filmové branži. Napsal scénář k filmové adaptaci muzikálu Rent, stal se producentem a scénáristou TV série Jericho. V dnešní době pracuje na filmovém zpracování své knihy Perks of Being a Wallflower.
Vytvořil: pan.Kchiu

'Životopis autora Chbosky Stephen'
Dnes je 07.02.2023
Před 60 lety se narodil(a) Cermonová Hana
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno