Fojtová Věra - Životopis

Narodila 3. července 1947 v Novosedlech na Moravě jako nejstarší z pěti dětí. Po maturitě na mikulovském gymnáziu jsem působila jako vedoucí Střediskové knihovny v Kloboukách u Brna a dálkově  vystudovala knihovnickou nástavbu na Střední knihovnické škole v Brně.  Od roku 1973  žila třicet let v Brně, kde jsem vychovala dceru a syna a pracovala v oblasti kultury a jako redaktorka časopisu ochrany přírody a krajiny Veronica.
Psát básničky  začala už na základní škole jen tak pro potěšení blízkých, publikovat poezii a drobné povídky v novinách a časopisech až od středoškolských studií.   Poněkud pozdním knižním debutem byla až na začátku 90. let básnická sbírka Klíče, po ní následovaly detektivní příběhy Smrt přičinlivého fotografa a Smrt bezstarostné milenky, baladický román o osídlování jihomoravského pohraničí Odpusť nám jejich viny, který jsem pro televizi přepsala i jako filmový scénář, román pro dívky Tanec v kopřivách a v knize povídek českých autorek Nevěry jsem zastoupena povídkou Nevěra je SLZA.
V nakladatelství MOBA  dosud vyšly detektivní příběhy Padlí andělé, Osudná smyčka lásky a Zlatá klec – v edici Inspektor Martin Rust, historické příběhy z let 1526-1620 Z pamětí krevních písařů, v edici Původní česká detektivka detektivní román Sanatorium smrti a v roce 2006 román pro ženy Zástava náhradního srdce.   
 
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: moba

'Životopis autora Fojtová Věra'
Dnes je 17.08.2022
Před 83 lety se narodil(a) McDowell Josh
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno