Taragel Dušan - Životopis

 je slovenský prozaik, scenárista a publicista.
Vyrástol a detstvo prežil v Devínskej Novej Vsi. Vyštudoval stredné odborné učilište chemické (odbor prevádzkový technik) a FFUK (odbor teória kultúry). Sedem rokov pracoval ako strojník vo Vodárňach a kanalizáciách, popri tom tri roky ako hudobný redaktor v Čs. rozhlase. S Petrom Pišťankom hral v punk-jazzovej skupine Devínska Nová Vec.
Publikoval v Slovenských pohľadoch, Kultúrnom živote, časopise Kankán, Rak, Domino Fórum, Inzine. Je autorom scenára k filmu Baščovanský a zať (1994).
Debutoval knihou Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov (1997, 1998, 2000; načítané na CD a MC 2000; knižne po česky vo vydavateľstve Albatros 2001; kompletne preložené do slovinčiny, chorvátčiny, poľštiny, úryvky v nemčine a španielčine) – autorom obrazovej časti je Jozef Gertli Danglár. Spolu s Petrom Pišťankom vydal zbierku poviedok  Sekerou a nožom (1999) a s kolektívom 12 spisovateľov je spoluautorom knihy o Rogerovi Krowiakovi.  Poslovenčil knihu P. Gutermana a J. Colohnatta: Vražda ako spoločenská udalosť,  ktorá vyšla v roku 2006.
Pracuje v reklamnej agentúre ako copywriter. Ako externista učí na Fakulte masmediálnych komunikácií Univerzity Tomáše Bati v Zlíne.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: LCA

'Životopis autora Taragel Dušan'
Dnes je 03.12.2022
Před 120 lety se narodil(a) Scheinpflugová Olga
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno