Carcaterra Lorenzo - Životopis

Lorenzo Carcaterra se narodil a vyrostl v sousedství "Pekelné kuchyně" (Hell's Kitchen) v New Yorku. Jeho prvním zaměstnáním byla práce opisovače pro The New York Daily News v roce 1976. Do svého odchodu v roce 1982 se dopracoval až do pozice reportéra. Poté pracoval jako spisovatel pro Time Inc a TV-Cable Week. O devět měsíců byl magazín zrušen a Carcaterra se tak stal nezaměstnaným. Čtyřměsíční omezování v magazínu People následovalo psaní pro začínající publikace (Picture Week, Entertainment Tonight Magazine, Special Reports Magazine) a pro mnoho nezávislých magazínů (The New York Times Sunday Magazine, Newsday Sunday Magazine, Family Circle, Ladies Home Journal, and Twilight Zone Magazine) zároveň.

V roce 1988 se Carcaterra stal výkonným konzultantem v televizi pro seriál "Cop Talk: Behind the Shield", produkované Grosso-Jacobson Productions, což vedlo k práci vedoucího redaktora pro seriál "Top Cops" v CBS, taktéž s Grosso-Jacobson Productions, který běžel čtyři roky (1990-94). Carcaterra navíc pracoval na množství dalších pilotních dílů, žádný z nich se však nestal úspěšný. Zatímco pracoval s Grosso-Jacobson Productions, Carcaterra napsal a vydal své první dvě knihy - "Bezpečné místo (Safe Place)" a "Spáči (Sleepers)".

První vázané vydání knihy "Bezpečné místo: Pravdivý příběh o otci, synovi a vraždě (A Safe Place: The True Story of a Father, a Son, a Murder)" v roce 1993 si vysloužilo chválu kritiků. Nyní je ve svém desátém vydání a v deseti zemích bylo zatím prodáno skoro 200 000 výtisků.

Kniha "Spáči" z roku 1995, která se stala číslem jedna v žebříčku bestsellerů v New York Times v paperbacku i vázaném vydání, si vysloužila světovou pozornost. Prodala se do 32 zemí a v USA je nyní ve 30. vydání. Prodalo se neobyčejných 1, 4 milionů výtisků. V roce 1996 byl natočen stejnojmenný film s hvězdami jako Brad Pitt, Robert DeNiro, Dustin Hoffman, Kevin Bacon, Minnie Driver a Jason Patric. Carcaterra sloužil jako spolurežisér. Film byl režírován vítězem Academy Award, Barrym Levinsonem. Doteď film vydělal navíc 500 milionu dolarů po celém světě na boxech, videokazetách, dvd a prodejí televizím.

Carcaterra přešel do psaní fikce se svou první novelou "Apači (Apaches)", bestsellerem v New York Times ve vázaném vydání i paperbacku. Byla vydána v mnoha zemích a prodalo se jí více než 400 000 kopií. Producent Jerry Bruckheimer Carcaterrovi nabídl funkci spoluproducenta na filmové verzi.

Následovala kniha Gangster vydaná ve vázané verzi v roce 2001. Prodalo se jí přes 275 000 kopií do jejího vydání v Ballantine Books Mass Market v paperbacku v roce 2002. Kniha byla vybrána producentem Joe Rothem a Revolution Studios a prodala se do mnoha zemí.

Carcaterra pak napsal "Street Boys", příběh z druhé světové války inspirovaný incidentem, který se stal v Neapoli na začátku podzimu roku 1943. Warner Bros. A Bel-Air Entertainment koupili práva na příběh v březnu 2001, ještě než byla kniha napsána, a vyvíjejí projekt pro režiséra Barry Levinsona. Carcaterra napsal scénář a na tomto filmu bude výkonným producentem. Paperback byl vydán v červenci 2003 a doteď se ho prodalo 140 000 výtisků.

Carcaterrova nejnovější kniha, "Paradise City, " je vydávána v Ballantine Books právě nyní.

Mimo knihy Carcaterra napsal také mnoho scénářů a televizních her. Mezi nimi např. "Dreamer", příběh zpěváka Bobbyho Darina pro Warner Bros a režiséra Barryho Levinsona; "Doubt", thriller pro Roberta Lawrence a Touchstone/Disney a "Street Boys" pro producenty Steva Reuthera a Paula Weinsteina a režiséra Barryho Levinsona. Z Carcaterrova psaní pro televizi například "The Hall", pilotní díl pro Fox-TV (spolupsaná s Jacqueline Zambrano); "Rounders", pilotní díl pro NBC a "The Force" pro WB Network, kde Carcaterra spolupracoval jako výkonný producent a který byl nafilmován v Torontu v zimě roku 1999. V letech 2003-2004 pracoval jako spisovatel a producent pro seriál na NBC, "Law & Order".

Carcaterra také přispívá do magazínu The National Geographic Traveler®.

Nyní pracuje na své další novele a scénáři pro film "Gangster", který vyrobí Joe Roth a Revolution Studios.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: Kaylee, janajau
Zdroj: http://lorenzocarcaterra.wz.cz/

'Životopis autora Carcaterra Lorenzo'
Dnes je 06.12.2021
Před 79 lety se narodil(a) Handke Peter
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno