Eisenstein Phyllis - Životopis

Phyllis Eisenstein se narodila v první vlně amerického poválečného baby boomu a svoje vzdělávání tudíž započala v přeplněných třídách vedených nervózními učiteli, kteří neměli čas věnovat se jednotlivým studentům. Dle vlastních slov ji právě tato zkušenost dovedla na dráhu vysokoškolské přednášející, kde může vyučovat studenty v menších skupinách a zaměřit se na své posluchače individuálně. Vyučuje psaní science fiction na Columbia College of Chicago a občas přednáší i o jiných typech psaní populární prózy. Sama na vystudovala antropologii.
Od roku 1971 se věnuje psaní jak samostatně, tak i ve spolupráci se svým manželem Alexem. Vydala zatím šest románů a přes třicet povídek, novel aj. Dvakrát byla nominována na ocenění Hugo a třikrát na Nebulu. Eisenstein je šéfredaktorkou více-méně každoroční antologie s názvem „Spec-Lit“, k jejímuž vydávání se jí podařilo přimět školu, na níž přednáší, a v této antologii se pak mohou realizovat povídky jejích nejnadanějších studentů.
Kromě sci-fi je rovněž autorkou odborné knihy „Overcoming the Pain of Inflammatory Arthritis“ o využití vitamínu B5 v léčbě artritidy, nemoci, jíž tato spisovatelka trpí celý svůj dospělý život.
'Životopis autora Eisenstein Phyllis'
Dnes je 19.04.2021
Před 96 lety se narodil(a) Teissig Karel
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno