Bessonov Jevgenij - Životopis

Tento ruský (resp. sovětský) autor se narodil 20. července 1923 v Moskvě. Jeho otec byl venkovan, který se do hlavního města přistěhoval roku 1908 a stal se prodavačem, poté bojoval až do Únorové revoluce. Jevgenijova matka byla vyučená krejčí. Chlapec vyrůstal ve velmi skromných poměrech. Jeho život byl pochopitelně ovlivněn budováním socialismu v tehdejším SSSR.
Po absolvování základní školy, tehdy v Rusku spojené i se střední, odmaturoval 17. 7. 1941, pět dní nato začala válka.
Následující léta do roku 1945 strávil v armádě, kde od roku 1943 bojoval jako velitel čety s hodností nižšího důstojníka u motostřelecké jednotky. O jeho bohatých prožitcích a zkušenostech z Velké vlastenecké války mluvit nebudu, protože jsem je popsal ve stručném obsahu jeho knížky Tanky útočí. Pochopitelně koho zajímá 2. světová válka vůbec, doporučuji mu si knížku přečíst, není špatná. Sám autor totiž o sobě tvrdí, že není žádný spisovatel, ale obyčejný občan a bývalý řadový voják. Uvedu zde

jen, že byl jednou zraněn, nějakou dobu (květen 1945) taky strávil v Praze. Poté žije s manželkou v sovětských kasárnách mimo Rusko. V roce 1946 se mu narodí syn. Služba u "frontové" jednotky mu končí v prosinci 1947.
V armádě však zůstává jako důstojník z povolání a odchází do důchodu

v roce 1976 v hodnosti plukovníka. Dodnes žije v Rusku s rodinou.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: majka4

'Životopis autora Bessonov Jevgenij'
Dnes je 05.08.2020
Den 175. výročí úmrtí Rettigová Magdalena Dobromila
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno