Áč Peter - Životopis

Vystudoval biologii se zaměřením na zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě a zároveň absolvoval externí studium fotografie na SOU v Bratislavě. V současné době působí jako vědecký pracovník na katedře psychologie Filozofické fakulty UK v Bratislavě, kde se zabývá etologickými výzkumy ptačí a rybí fauny. Dlouhodobě sleduje eto-ekologické změny v Podunají způsobené výstavbou vodního díla Gabčíkovo.
Od mládí fotografuje a tento zájem spojil nejen se svou profesí, ale i se svou další zálibou - potápěním. Účastnil se řady mořských expedicí a stal se mezinárodním instruktorem pro fotografování pod vodou z východní Evropy. V roce 1988 založil firmu Vědecká fotografie.
Vydal čtyři samostatné knižní publikace, řadu kalendářů, s jeho fotografiemi se můžeme setkat v mnoha publikacích. V letech 1981-1999 se účastnil 10 samostatných a 6 společných výstav. Na fotografických soutěžích získal řadu ocenění.
RNDr. Peter Áč, Csc. je členem Slovenskej výtvarnej únie, Združenia profesionálnych fotografov Slovenska, fotoklubu Slovenského syndikátu novinárov a také členem Světové potápěčské federace CMAS jako předseda audiovizuální komise pro SROV.
Vytvořil: Zdenka
Upravil: janajau
Zdroj: peterac.sk

'Životopis autora Áč Peter'
Dnes je 03.10.2023
Před 123 lety se narodil(a) Wolfe Thomas
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno