Keller Jan - Životopis

Prof. PhDr. Jan Keller, CSc. , Sociolog, enviromentalista, ekolog, politolog, socioekonom, pedagog - vysokoškolský profesor, spisovatel a publicista

Studoval historii a sociologii na Filozofické fakultě v Brně. Poté krátce působil na Filozofickém ústavu ČSAV v Praze, odkud odešel posilovat do pivovaru Nošovice (Radegast) jako závozník. Učil také na střední škole v Havířově.
V roce 1983 pak přešel učit zpět na filozofickou fakultu do Brna na novou katedru sociálních studií, kde se jako odborný asistent věnoval problematice sociologických teorií a otázkám byrokratizace velkých organizací. Zde vyučoval od listopadu 1982 do roku 1999.
V roce 1992 obhájil docentskou práci na téma byrokratizace státní správy v předrevoluční Francii.
Roku 1999 byl jmenován profesorem.
Od roku 2000 vyučuje také na Ostravské univerzitě. K jeho největším životním zážitkům patří studijní pobyty v Bordeaux, v Aix-en-Provence, na pařížské Sorbonně a na dívčí škole v Havířově. V současnosti se mimo vyučování sociologie významně zaměřuje na a angažuje v problematice trvale udržitelného rozvoje a oblasti souvislostí ekologie a sociologie, kterou využívá k vysvětlení původu a dopadů ekologických problémů dneška. Na ekologická a sociologická témata napsal již několik knih a od roku 1998 také mnoho článků, pravidelně uveřejňovaných v deníku Právo, Lidové noviny, časopise Poslední generace aj. Spolupracuje zejména s hnutím Duha a Greenpeace, je členem redakce časopisu Poslední generace.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: darius.cz/jankeller

'Životopis autora Keller Jan'
Dnes je 23.05.2022
Den 162. výročí úmrtí Horn Uffo Daniel
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno