Dlouhý Michal - Životopis

plk. JUDr. Michal Dlouhý
se narodil 4. listopadu 1962 v Kutné Hoře. V roce 1983 nastoupil do "policejních" služeb, kde postupem času dosáhl služební hodnosti vrchního policejního rady. V roce 1995 dokončil studium Právnické fakulty UK.
Dlouhodobě se věnuje historii výkonu bezpečnostní služby na našem území. Na toto téma publikoval řadu odborných pojednání zejména v časopise Kriminalistický sborník, v němž od roku 1993 působí jako člen redakční rady. Spolupracuje s režiséry Dušanem Kleinem, Jiřím Svobodou, ale i s dalšími televizními režiséry jako odborný poradce při natáčení detektivních a kriminálních filmů, z nichž lze jmenovat například seriály "Hříchy pro pátera Knoxe", "Hříchy pro diváky detektivek" a filmy "Příběh kriminálního rady", "Muž, který vycházel z hrobu", „Zastřený hlas“, "Škodná", „Vlna“, „Muž a stín“, „Devatenáct klavírů“ a „Hrobník“. V některých z nich si dokonce zahrál epizodní role jak zločinců, tak i kriminalistů. Od roku 1995 je členem Společnosti pro kriminalistiku, v níž je od  roku 2002 členem představenstva.
Na téma "Organizace Československého četnictva v letech 1918 - 1938" napsal svoji diplomovou práci. Československé četnictvo ho zaujalo natolik, že pojal myšlenku rehabilitovat neprávem zapomenutý četnický sbor v očích široké veřejnosti. S touto myšlenkou oslovil režiséra Antonína Moskalyka. Po několika letech příprav vznikl divácky úspěšný televizní seriál "Četnické humoresky". Za svůj největší úspěch považuje to, že je označován jako "duchovní otec", autor námětů deseti dílů z první série a odborný poradce při přípravě a natáčení seriálu.
V roce 2002 obhájil na Právnické fakultě Univerzity Karlovy rigorózní práci na téma: "Vývoj četnické pátrací služby v Československu do roku 1938".
Zabývá se literaturou faktu a publikuje v revue PŘÍSNĚ TAJNÉ! , v journalu legionářských tradic KALEIDOSKOP, v časopise HLÁSÍ SE POLICIE a v internetových POZITIVNÍCH NOVINÁCH na téma historie četnictva, policie a policejního letectva. V nakladatelství PRAGOLINE dosud vydal osm knih věnovaných československému četnictvu a jím vykonávané pátrací službě: „Případy z pátrací služby“, „Veselé příhody z pátrací služby“, „Záhadné příběhy z pátrací služby“, „Kutnohorská pátračka na stopě“, „Četnické čtyřlístky“, „Četnické trampoty“, „Humoresky vážně“ a „Páté přikázání“. Ve výrobě je devátá kniha s názvem „Četnický pes Alto“.
V rámci doktorského studijního programu na Policejní akademii České republiky se zabývá tématem „Kriminalistika u četnictva na území České republiky“.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: spkcz.cz

'Životopis autora Dlouhý Michal'
Dnes je 26.05.2022
Den 146. výročí úmrtí Palacký František
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno