Obsah: Strážce

Vdova Julie Barensonová dostane rok po smrti manžela štěňátko dogy, ze kterého vyroste po čtyřech letech velký pes Singer. Julie se seznámila se dvěma muži, ale jen jeden se Singerovi líbil. Julie tehdy netušila, jak pes odhadl charakter obou mužů a jaké nebezpečí ji hrozí.   Psychothriller z prostředí maloměsta v Severní Karolíně, kde je mladá vdova nucena čelit nebezpečnému psychopatovi. Po čtyřech letech se devětadvacetiletá kadeřnice Julie Barensonová téměř vyrovnala se smrtí milovaného manžela. Tíživou samotu jí především pomáhá překonat jeho nejlepší kamarád Mike Harris, mechanik a zároveň spolumajitel autoservisu, který ji již dlouho miluje, ale ona v něm vidí jen spolehlivého a obětavého přítele. Její sympatie vzbudí inženýr Richard Franklin, jeden ze zákazníků kadeřnického salonu. Stráví sice s kultivovaným a pozorným mužem příjemné chvíle na několika schůzkách, ale postupně si ujasní své opravdové city a její přátelský vztah k Mikeovi přeroste v milostný. Richard se však v žádném případě nechce smířit s rozchodem a vzdát se svého snu o společném životě s Julií, která mu svým zjevem připomíná bývalou manželku a traumatizujícími zážitky z neradostného dětství jeho vlastní vzpomínky. Nepřestává rušit její soukromí neustálými telefonáty, začne ji sledovat na každém kroku a vyprovokuje Mikea k fyzickému střetu. Policie nemá proti němu dostatek důkazů, a tak razantně zakročí až ve chvíli, kdy napadne a těžce zraní její kolegyni. Konečně zahájí systematické pátrání a postupně odhaluje temnou minulost a pravou identitu psychopatické osobnosti.
Upravil: java, janajau
Zdroj: anotace ke knize