Obsah: Texty a dokumenty 1930-1948

Kniha tvoří pandán k soubornému vydání Blatného předúnorové poezie (Verše 1933–1953, ed. Rudolf Havel, Atlantis 1995). Obsahuje povětšinou dosud nevydaný materiál, jehož větší část pochází z básníkovy pozůstalosti. Oddíl Prózou vyplňují kratší fabulované texty, novinové glosy a úvahy o poezii; v oddíle Dopisy se nachází korespondence, kterou Blatný vedl s J. Chalupeckým, J. Kainarem, M. Matysovou, J. Ortenem ad. (většinou jde o dopisy přijaté); oddíl Odchod do exilu shromažďuje veškeré dobové reakce na Blatného útěk do Anglie v březnu 1948; následuje oddíl Vzpomínky a životopisné poznámky, v němž na I. B. vzpomínají jeho přátelé a současníci, a celý svazek uzavírá Kalendárium - podrobné zachycení života Ivana Blatného po létech. Kalendárium a obrazovou přílohu sestavili Jan Šmarda a Jiří Trávníček. Jmenný rejstřík.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 20.04.2024