Obsah: Aby záda nebolela - účinný cvičební program

Prevence, rozpoznávání a léčba bolestí zad - starosti, které se týkají asi dvou třetin všech dospělých i rostoucího počtu dětí. A právě pro ně je tu revoluční program protahování a posilování Jima a Phila Whartonových. Autoři, otec a syn, uznávaní fyzioterapeuti, věří, že většině problémů se zády lze v plné míře předcházet. A pokud se léčí včas, dají se snadno překonat. Svůj program přivedli v průběhu let k dokonalosti na základě zkušeností se stovkami pacientů, sportovců i nesportovců. Vymezili nepostradatelný režim pro každého, kdo někdy trpěl bolestmi zad či kdo chce předejít zranění. - Pochopíte, co se děje - a jak i problémy postihující jiné části těla často ovlivňují oblast zad- Osvojíte si přístup podle Whartonových: aktivní izolované protahování a posilování- Díky cvičebnímu programu zapadajícímu do vašeho životního stylu si vybudujete a uchováte si zádové svalstvo- Naučíte se postupovat podle krátkodobého programu úlevy od bolestí a obnovení pružnosti v případě specifických zranění- Získáte přehled o možnostech léčby- Ujasníte si všechny životní souvislosti ovlivňující stav vašich zad - od tělesné hmotnosti a každodenního stresu až po práci, jakou děláte, a vaše zvyklosti týkající se spánku.
Zdroj: Anotace z knihy Aby záda nebolela - účinný cvičební program
Dnes je 16.04.2024