Obsah: Agent bez minulosti

První kniha série Jason Bourne.

Ten muž má paměť úplně prázdnou. Ví jen to, že se probral z bezvědomí v ordinaci lékaře na francouzském pobřeží, že má tělo proděravělé kulkami a tvář změněnou po plastické operaci. Jedinou mlhavou stopou vedoucí k jeho identitě jsou číslice na filmovém negativu, které patří k tučnému bankovnímu kontu v Curychu. Majitelem konta je nejhledanější světový zabiják. Jmenuje se Jason Bourne.
Vzápětí se Bourne stává objektem zájmu profesionálních vrahů. Tváří v tvář smrti a navzdory nánosům dávno pohřbené minulosti se vydává na zoufalý běh o život. A pomoci mu může pouze žena, která ho kdysi chtěla zradit. Jason Bourne je zkrátka muž bez minulosti - a možná i bez budoucnosti.

Nejúspěšnější Ludlumův román byl poprvé zfilmován v sedmdesátých letech a Jasona Bournea tenkrát ztvárnil Richard Chamberlain. Novou filmovou verzi Agenta bez minulosti s Mattem Damonem v hlavní roli uvedl do českých kin Bontonfilm v říjnu 2002.


Jedná se o reedici Ludlumovy nejslavnější knihy Bourneova totožnost (vydáno 1999). Pod novým názvem kniha vychází v návaznosti na americký film Agent bez minulosti, který uvedl do českých kin Bontonfilm v listopadu 2002. Žádný jiný politický thriller nepřiměl Hollywood k tomu, aby podle něj natočil hned dva velkorozpočtové filmy!
Vytvořil: Mady
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Agent bez minulosti
Dnes je 04.12.2023
Před 113 lety se narodil(a) Kostra Ján
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno