Obsah: Bel Canto

Bel Canto je situováno do blíže neurčené jihoamerické země, kde se odehrává narozeninová oslava na počest japonského velkopodnikatele, pana Hosokawy. Hvězdou večírku je světoznámá sopranistka Roxane Cossová. Její koncert je však náhle přerušen, když do vily vniknou ozbrojení teroristé a zajmou všechny hosty. <br>Román popisuje postupný vovje vztahů mezi rukojmími a ozbrojenci. Věkově, národnostně i názorově různorodá komunita uvnitř vily začíná žít vlastním životem, vznikají nová přátelství i lásky a lidem z nejrůznějších koutů světa dávají zapomenout na nebezpečnou hru, která byla rozehrána a kteoru již nelze zastavit. Ann Patchettová se volně inspirovala obsazením japonského velvyslanectví v Limě příslušníky revolučního hnutí Tupac Amaru.
Zdroj: Anotace z knihy Bel Canto
Dnes je 20.04.2024