Obsah: Noční vlaky

Román inspirovaný skutečnými událostmi líčí napínavé události, které se udály za druhé světové války v Polsku.  Hlavní hrdinové neváhají riskovat vlastní životy i životy svých rodin, aby zabránili nacistům zásobovat vojska na ruské frontě materiálem ze skladů munice v jejich městečku. Lékaři z místní nemocnice za pomoci kněze a jedné ze zdravotních sester šíří fámu, že celá oblast je zasažena epidemií tyfu a do německých laboratoří posílají krev, která se při kontrolních testech jevila jako infikovaná.
Městečko Sofia je ušetřeno německého teroru a zvůle. Okupanti mají ze „špinavé" nemoci panickou hrůzu a navíc se kvůli karanténě zpožďuje zásobování fronty a munice, uskladněná v Sofii, se z oblasti v karanténě nesmí vyvézt. Jak dlouho dokáží lékaři vodit velitele gestapa Schmidta za nos, jak dlouho bude městečko krýt své doktory a předstírat, že občany souží smrtelná choroba? Objeví se inspekce z německého ústředí ve Varšavě skrytou sabotáž?
Přesto ani lékaři ani partyzáni nemohou zastavit „noční vlaky", které míří do Osvětimi...
Vytvořil: java
Zdroj: anotace ke knize