Obsah: Monzun

Druhá kniha série Sága rodu Courtneyů.

Román Monzun je situován do východní Indie na úsvitu osmnáctého století. Mocné Východoindické obchodní společnosti působí piráti katastrofální ztráty na volném moři v nejzazších končinách známého světa.
Mistr námořnického řemesla Hal Courtney se po čtyřleté přestávce chystá na svou poslední a nejnebezpečnější výpravu. Pod záštitou Koruny vyplouvá za posláním, která má jen dva možné výsledky - slávu, nebo smrt. Hal však musí myslet také na osud svých čtyř synů. Všichni čtyři sehrají důležitou roli v boji Courtneyovy rodiny o kořist, která daleko přesahuje sny každého z nich. Vzájemně odtrženi ve vírech hazardu ovládá jejich budoucnost dobrodružství, stejně jako vášeň utváří jejich životy...
V románu vášně a zloby, míru a války vypráví Wilbur Smith drama bohaté na činy a emoce zašlých časů.
Vytvořil: java
Zdroj: anotace ke knize