Obsah: Příruční slovník české literatury od počátků do současnosti

Kniha zachycuje to podstatné z české literatury od jejích počátků až k dnešním autorům, uvádí jména, data, názvy i vročení knih, charakteristiky spisovatelů a jejich díla i jejich včlenění do širších literárních proudů. V souhrnných heslech zařazuje naši literaturu do evropských souvislostí. Vysvětluje termíny jako epos, fraška, legenda, mýtus, mystérium, gag, crazy, fantasy, science fiction, horor, scénář a řadu dalších. Široký výběr věcných hesel věnuje pozornost i termínům z poetiky, vysvětlení literárních druhů a žánrů, funkcí literatury a její interpretace, významovým plánům díla a jeho znakovosti i otázkám dalším. Tím se stává všestranně orientačním průvodcem nejen pro studenty, ale pro každého z nás.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize