Obsah: Čeští spisovatelé deseti století

Čeští spisovatelé deseti století : slovník českých spisovatelů od nejstarších dob do konce 20. století  / Radko Šťastný        Vyd. 2. , dopl. a přeprac. , v HQ Kontakt vyd. 1    . - Praha: HQ Kontakt, 2001  . - 503 s. ; 22 cm        ISBN 80-903071-0-8

Podstatně rozšířen vychází slovník Čeští spisovatelé deseti století znovu. Vydání z roku 1974, související s učebnicovou řadou B. Balajky, se osvědčilo a pracovaly s ním s užitkem generace učitelů i studentů a ostatních uživatelů. Jeho nová, mnohem širší podoba, vznikla již ve zcela jiné dobové atmosféře... .
... Výběr 410 hesel se řídí především požadavky školní literární výuky sledující iterární vývoj chronologicky, proto anonymní díla i autoři jednotlivých historických období jsou zastoupeni vcelku rovnoměrně, aby učitelé při své práci a středoškolští studenti mohli používat slovník po celou dobu studia ...
Vytvořil: janajau
Upravil: ota61
Zdroj: z předmluvy ke knize