Obsah: Bosé nohy ve vesmíru

Bosé nohy ve vesmíru neboli Poselství z jednoho života   / Anna Varská        Vyd. 1    . - Praha: Volvox Globator, 2004  . - 162 s. ; 21 cm        ISBN 80-7207-551-9  : Kč∼199, 00

Autobiograficky laděný příběh z 50. a 60. let totalitního Československa, který se na pozadí politických a společenských událostí snaží načrtnout absurditu doby.
Autorka se v tomto příběhu, který je její prvotinou, literárně vrací do svého dětství - do 50. a 60. let komunistického Československa. Na pozadí politických událostí tak s notnou dávkou svérázného humoru a ironie vypráví, jaké to bylo vyrůstat v tehdejších poměrech; dotýká se však i mnohem závažnějších témat v životě společnosti a člověka vůbec. Hrdinové se tak ocitají v občas kuriózních situacích a vyrovnávají se s různými problémy, které na ně klade doba i jejich okolí.
Upravil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz