Obsah: Mučivé hodiny

Skutečný příběh velké záchranné námořní operace
za druhé světové války v severním Atlantiku.
V podvečer druhé světové války se Squalus, nejnovější ponorka Spojených států, potopila na dno Atlantského oceánu. Jako zázrakem katastrofu přesto přežilo třiatřicet členů posádky. Zatímco jejich blízcí čekali v nesnesitelném napětí na břehu, osud námořníků závisel ne jediném člověku, důstojníkovi válečného námořnictva Spojených států, Charlesi „Švédovi" Momsenovi. Ztělesňoval výjimečné spojení vizionáře, vědce a muže činu.
V tomto napínavém a pravdivém vylíčení skutečných událostí autor Peter Maas sugestivním způsobem znovu oživuje okamžik za okamžikem katastrofu a člověka v jejím středu. Dokáže skutečně vyrvat ty muže z jejich vodního hrobu? Anebo přijde veškerá jeho průkopnická práce vniveč?
Vytvořil: Roman
Dnes je 28.03.2024