Obsah: Na jaře zazpívá skřivan naposledy

Joschka Zinner, zkušený filmový producent, zainteresuje tým německých vědců a novinářů, aby natočili varovný dokument o světových ekologických katastrofách. Jako komentátora se těmto nadšencům podaří získat slavného a úspěšného spisovatele Philipa Gillese, který žije již dlouhá léta v ústraní na venkově. Celý tým odlétá do USA a Brazílie, aby natočil otřesné snímky o krajině zdevastované blízkostí jaderné elektrárny a o ničení deštných pralesů...
Aktuální téma o globálním narušování životního prostředí, jež ve svém důsledku hrozí ekologickou sebevraždou lidstva, autor ilustruje přitažlivým dějem. Vztahy mezi stárnoucím Gillesem a půvabnou tlumočnicí Isabellou, konflikt mezi Markusem Marvinem a jeho dcerou Susanne, zapálenou příslušnicí hnutí Greenpeace, i zákulisí, v němž mají rozhodující slovo zástupci mocných průmyslových koncernů a zpravodajské služby neváhající před násilím ani vraždou, to vše spolu s atraktivním prostředím je pro čtenáře zárukou napětí zábavy i poučení.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize Na jaře zazpívá skřivan naposledy
Dnes je 19.04.2024
Před 107 lety se narodil(a) Hassel Sven