Obsah: Širé pole

Životní příběh neúspěšného spisovatele a spolupracovníka Státní bezpečnosti před pádem NDR i po něm spojuje autor s příbuznými situacemi dávnější německé historie.
Obsáhlý román z doby nedávné německé historie představuje osudy dvou antihrdinů: průměrného spisovatele a konfidenta Stasi. Komplikovaný děj svého díla autor umístil do prostředí Německa za Honneckerova režimu a krátce po jeho pádu. Stěžejními postavami jsou neúspěšný rádobyspisovatel Wuttke a jeho stín, spolupracovník Státní bezpečnosti. Jejich životy jsou úzce spjaty s totalitním systémem a po jeho zániku do jisté míry ztrácejí svůj smysl. Autor, význačný a poněkud kontroverzní německý spisovatel a dramatik, v tomto románu opět osvědčil svůj vypravěčský talent a smysl pro grotesku, když na osudech atypické dvojice protagonistů netradičně demaskuje německé dějiny. Příznivci G. Grasse si román ujít nenechají, pro svůj námět a značný rozsah se však zřejmě nestane četbou pro nejširší okruh čtenářů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize Širé pole
Dnes je 24.04.2024
Před 104 lety se narodil(a) Clevin Jorgen