Obsah: Den osvobození

Pátá kniha série Nick Stone.

Listopad 2001. U severoafrického pobřeží vyklouzne z ponorky na hladinu člun. Nick Stone a jeho arabští společníci mají zabít alžírského podnikatele Zeraldu, majitele řetězce supermarketů, a poslat na Západ jeho hlavu. Kdyby Nick nepotřebovala získat americké občanství a neměl naději, že začne žít s Carrie, do níž se zamiloval, nikdy by poslední úkol nepřijal. Proto nabídku CIA nemohl odmítnout. Stoneovi však nikdo neřekl, proč musí Zeralda zemřít, a on to ani nechce vědět. Domnívá se, že to nějak souvisí s protiúderem demokratického světa po děsivých událostech 11. září. A uvědomuje si, že jeho úkol vlastně teprve začal. Carrie se k němu otáčí zády a Nick se ocitá až po krk ve špinavé válce. Pohybuje se nebezpečném podsvětí na jihu Francie, kde al-Kajda vybírá peníze prostřednictvím starobylého bankovního systému hawalla, a má zabránit tomu, aby její členové odvezli balík peněz, jimiž chtějí odškodnit rodiny sebevrahů, z Francie do Alžírska.
Splní Nick Stone své dosud nejtěžší poslání? Pochopí Carrie, že nemohl jednat jinak? A jak se vyrovná s nejhorším dilematem, pře které byl kdy postaven?
Zdroj: Anotace z knihy Den osvobození
Dnes je 28.03.2024