Obsah: Země lidí

Země lidí je dovršením té části Saint-Exupéryho díla, která čerpala z jeho zkušeností civilního letce. Kniha je komponována způsobem, který je pro autora příznačný: je to směs úvah, meditací a příběhů ze života letců. "Letadlo není cíl, ale prostředek. Člověk nedává v sázku život kvůli letadlu. Sedlák také neorá proto, že má pluh, " říká na jednom místě a tato slova obsahují základ autorovy životní filozofie. Letci nejsou hazardéry, nenasazují své životy jen z touhy po dobrodružství a pro vzrušení z rizika: to by bylo jen fanfarónství a mladická nerozvážnost. Nový rozměr jejich odvaze dává pocit odpovědnosti za sebe, za kamarády, za úkol, který každý z nich přijal jako důsledek své vlastní svobodné volby.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize