Obsah: Táta sekáč

Příběh sirotka Jerushy "Judy" Abbott, které jí neznámý rada "pan Smith" sponzoruje studia "na spisovatelku". Nechce se jí ale dát poznat.
Celý příběh je podložen formou dopisu, které Judy píše "tatínečku Sekáčovi" (jak si svého mecenáše překřtila). Ona mu píše, i když ví, že nemůže čekat odpověď. Ta totiž nikdy nepříjde. Sledujeme tedy spolu s adresátem, jak se jí daří ve studiu, i v mezilidskych vztazich, kde je pro ni mnoho vazeb zcela nových. Sledujeme i její první kroky k první lásce, která se nakonec ukáže být osudovou. I když i osudu je v tomto případě lehce pomoženo. :o)
Kniha je možná mírně starosvětská,  nicméně stále živá, vtipná, doplněna ilustracemi autorky.

Citace z obálky:
"Není to podbízivá literatura, je zábavná, má i socialní slehy v mezích mírného pokroku, a především vtipnou, veselou hrdinku, schopnou i sebeironie, což mezi námi děvčaty nebývá vždycky zvykem. Možná že nad happy endem se shovívavě pousmějeme, ale základní ideu knihy přijmeme s chutí: je velké štěstí, když se navzájem najdou dva lidé, kteří mají stejný smysl pro humor.
Vytvořil: Akvero
Upravil: ota61, Akvero