Obsah: Polda

Krimi román zasazený do světa divokého byznysu, v němž mezi sebou bojují hospodářské mafie. Román vyniká bohatým dějem a překvapivými zápletkami, do nichž autorka vložila ironii, černý humor i satirickou hořkost nad tragickými důsledky bezohledného a často nelegálního podnikání v nedávných letech.
Hlavní hrdina románu Polda je zpočátku sympatický policista a odborník na hospodářskou kriminalitu. V jistém momentě pak přechází na druhou stranu zákona. Zapojuje se do přípravy a realizece únosu, který má vynést mnohasetmiliónové výkupné. Takto velkou sumu jsou schopni zaplatit jen naftaři a střetnutí s nimi je dramatickým vyvrcholením románu. Román je zasazen do světa podvodného a velmi výnosného podnikání. S ironií, pro autorku přímočarou, se románový příběh místy mění až v černou grotesku na téma divokého byznysu, při níž čtenář občas trne - to když si uvědomí, že v podobných chladnokrevně spáchaných zločinech nedávno četl v novinách, že vraždy na objednávku, únosy, vydírání a praní špinavých peněz nejsou románovou fikcí.
Společensky horké téma, které si autorka vybrala pro svojinovou knihu, přiřazuje Poldu k její Mafii po česku a Mafii po listopadu.
Vytvořil: janajau
Upravil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 29.02.2024
Den 60. výročí úmrtí Petrmichl Jan
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno